PROJELERİM

Araştırma projesi(FourX): Projemiz uzaktan kumanda ve telefonla kontrol edilen bir araç. 2 adet arduino ve 1 adet raspberry pi ile tasarlanmış proje. 4 çeker şase üzerinde 360° hareket edebilen bir kamera ve 180° hareket edebilen bir mesafe sensörü bulunmakta.
1.
Projede ki görev:Proje yönetimi(takım liderliği), aracın ve kumandanın tasarımı, kart kodları ve parça tedariği.Hobi projesi (U’key):RFID kart ve şifreyle motor çalıştırmak üzerine düşünülen bir proje. Raspberry pi kullanarak tasarlanan ve sonrasında beaglebone kullanarakta tekrar edilen projede 2 farklı güvenlik sistemiyle herhangi bir gücü harekete geçirmek üzere planlanarak yapıldı.
2.
Projede ki görev:Proje tasarımı, düşüncesi ve hayata geçmesi konusunda ki her türlü işlemi bizzat gerçekleştirdim.Usoft santral takip sistemi:Odak noktası güneş enerjisi santrallerinde her bir santralde oluşan günlük üretim miktarlarının kayıt altında tutulması, analiz edilmesi ve raporlanması olan; aynı zamanda santrallerde ki arızaların kişiler arası bilgilendirme, kayıt altına alınma ve raporlanma işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanan bir Java web uygulamasıdır.
3.
Projede ki görev:Proje yönetimi, tasarımı ve pazarlaması.Bitirme projesi (BCS):Farklı sabit pillerin ve önemli yedek pil uygulamalarında kullanılan pil şarj ünitelerine yönelik bakım, sorun giderme ve performans testi aracıdır. Otomatik dizi işlev testi ve test probu entregre kızılötesi sıcaklık ölçüm sistemi kullanarak, DC gerilimi ve direnç testine kadar geniş pil test işlevlerini kapsar. Birçok tipteki sabit pilde ölçümler yapmak üzere tasarlanmış bir projedir.
4.
Projede ki görev:Proje yönetimi(takım liderliği), mikrodenetleyici kart kodları ve parça tedariği.Hobi projesi (U’farm):Hayvan çiftliğinde ki hayvanların otomatik olarak istenilen zamanlarda barınması ve beslenmesini amaçladığım, Beaglebone kullanarak fotosele bağladığım ledlerin, servo motora bağlı kapıların ve ağırlık sensörüne bağlı yemleme yaparak çalışan bir sistem.
5.
Projede ki görev:Proje tasarımı, düşüncesi ve hayata geçmesi konusunda ki her türlü işlemi bizzat gerçekleştirdim.Yeni proje:
Projede ki görev: